Amedeo Modigliani

ilość znalezionych towarów: 4

Włoski malarz Amedeo Modigliani to artysta, którego inspirował człowiek. Urodzony we Włoszech Amedeo Modigliani, żył i tworzył we Francji. Obrazy Amadeo Modigliani to przede wszystkim akty, które na przełomie XIX i XX wieku uważane były za zbyt odważne i skandalizujące. W jego twórczości znaleźć można również niezwykłe portrety. „Portret kobiety w kapeluszu”, „Akt siedzący” czy „Antonia” to najpopularniejsze obrazy Modigliani, dostępne również w kolekcji reprodukcji od Strefy Livingu.

W parze z niebywałym talentem który widoczny jest w twórczości malarza szły chorowitość i alkoholizm. Od nałogu nie były w stanie odciągnąć go ani muza Jeanne Hébuterne, ani narodziny córki. Jego muza i partnerka Jeanne wiernie towarzyszyła mu w pijackich eskapadach. Wolała jego towarzystwo niż opiekę nad ich córką. Chociaż dzisiaj za jego obrazy trzeba zapłacić blisko 200 milionów dolarów artysta zmarł w skrajnej nędzy i niesłychanym wprost brudzie w obskurnej norze. Po śmierci Amedeo Modigliani Jeanne popełniła samobójstwo.

Dzieła Modigliani w Twoim wnętrzu!

Postaw na klasykę światowego malarstwa i wybierz obraz Modigliani, który będzie ponadczasową dekorację ścienną w Twoim domu!

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.53 / 5.00 213 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-01-10
  Wszystko ok
  2023-12-04
  Polecam bardzo . Szybko , dobrze zapakowane .
  pixel