Pablo Picasso

ilość znalezionych towarów: 72

Pablo Picasso to malarz który sprawił, że w historii kultury narodził się styl znany jako kubizm. Nowatorstwo, tworzenie nieharmonijnych kształtów oraz zabawa kolorami to cechy charakterystyczne dla tego światowej sławy twórcy. Pablo Picasso jest osobą kreatywną, szczególnie uwielbiał rysować kobiety. W jego życiu było kilka ważnych osób, które odgrywały rolę muz. Pablo Picasso mawiał, że malowanie obrazów jest dla niego artystycznym sposobem prowadzenia wizualnego pamiętnika. Spoglądając na dzieła słynnego twórcy, ułożone w kolejności chronologicznej, faktycznie można dostrzec pewną zależność między tym, co zostało uwiecznione na płótnie, a tym, co wówczas działo się w życiu malarza. Szczególnie portrety kolejnych kochanek i muz Picassa skrupulatnie datowane, są niczym pamiątkowy album z wizerunkami kobiet, dla których kochliwy artysta tracił głowę.

Pablo Picasso należał do grona najwybitniejszych i najlepiej rozpoznawalnych malarzy XX wieku. Był także twórcą niezwykle płodnym: na przestrzeni lat ukończył kilka tysięcy obrazów. 

Obrazy Pabla Picasso to oryginalna abstrakcja na Twoją ścianę

W naszym sklepie internetowym znajdziecie wiele dzieł Pabla Picasso stworzonych w nurcie kubizmu. Obrazy tego hiszpańskiego malarza będą interesującą dekoracją ściany w salonie, przedpokoju czy recepcji bądź pokoju hotelowego. Cechuje je nasycenie kolorami i intrygująca tematyka.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.52 / 5.00 203 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-11-01
  Profesionalne
  2023-05-25
  Super
  pixel